Gülen Örgütünün Yahudi Taşeronluğu 2

Bir önceki yazımızda Gülen örgütünün “Yahudi lobi faaliyetleri çerçevesinde aldığı ‘hibeler’den” bahsemiştik.  Bu hibeler çeşitli vakıflardan akıtıldı Gülen örgütüne. ABD’deki  Harmony ve Cosmos Vakfı üzerinden akıtılan bu para “okul projesi” olarak gölgelendi.

Ancak gerçek “proje” ne idi?

Her fırsatta Türkiye aleyhine çalışan devlet ve kurumlarla işbirliği yapmayı kendine ilke edinmiş olan Gülen örgütünün bu paraları alınca geliştirdiği refleksleri ortaya koyacağız. Ancak bundan da önce sahte bir okul projesi ile gölgelenen bu “Yahudi hibeleri”nin aslında nasıl örgüte aktarıldığını ifade edeceğiz.

ABD’de Gülen örgütünün vakıflarından biri olan Harmony/Cosmos Vakfı’nın 2006’de aldığı 10 Milyon $’lık yardım Dell Vakfı tarafından kabul edilirken Harmony/Cosmos Vakfı bu bağışı Revenue Form 990’da belirtmiyor.

Bu form vakıfların şeffaflığını sağlamak amacı ile gelirlerini ve projelendirilmiş olan harcamalarını gösteriyor. Harmony/Cosmos Vakfı’nın bu belgesindeki PART IV A bölümünde Diğer Vakıfların Bağış ve Hibelerini belirttiği Destek Programı başlığı altındaki bölümünde Dell Vakfı’nın hibesi yok.

Ancak enteresan olan sadece Dell Vakfı’nın olmaması değil!

Aynı sözde okul projesi için bağışta bulunan Gates Vakfı’nın da bağışı bu belgede yer almıyor. Oysa Gates Vakfı da Dell Vakfı da bu sözde okul projesi için yaptıkları “hibeleri” açıkça ve miktarları ile belirtiyor.

Önce Gülen örgütünün paravan vakıflarından Harmony/Cosmos Vakfının 2006 yılında beyanda bulunduğu Department Of The Treasury İnternal Revenue Service Form 990 (Hazine Departmanı İç Gelirler Servisi Form 990) belgesine bakalım ve sonra Dell ve Gates vakıflarının basın odalarından birkaç örnek sunalım.

Image

Bu belge ABD Hazine Departmanı İç Gelirler Servisine aittir.

Harmony/Cosmos Vakfının 2006 yılındaki proje bazlı gelir ve giderlerini tek genel kalem usulü ile beyan ettiği formdur. Gelirlerle ilgili olarak bu formun bu sayfasında toplam gelirler 30.471.540 $ olarak belirtilmiş. Devlet katkısı olarak alınan para 30.195.060 $. Tamamı nakit.

Yukarıda belirttiğimiz gibi aynı belgenin 4. Sayfasında bulunan PART IV A bölümünde Diğer Vakıfların Bağış ve Hibelerini belirttiği Destek Programı başlığı bölümünde hiçbir destek görünmemekte!

Image

O yıl destek almamış olabilirler mi?

Gelin o zaman bu beyan formunun başındaki yıl açılış miktarı neymiş bir bakalım!

 Image

Belgede de görüldüğü gibi sene açılışı ile sene sonu arasında büyük bir fark var. Ancak asıl dikkat çeken yer 49 maddede geçen Hibe bölümünün boş olması! Peki hibe bölümü gerçekten boş mu olmalıydı?

Dell Vakfı’na bakalım!

Image

Sitesindeki basın bülteninde Michael & Susan Dell Vakfı Gülen örgütünün Harmony/Cosmos Vakıfları aracılığı ile bu sözde okul projesine 9.000.000 $ hibe ettiğini açıklıyor! Ancak F990 belgesinde hibeler bölümü boş!

Michael & Susan Dell Vakfı’nın açıklamasındaki rakamlar da oldukça ilginç!

71.000.000 $ özel girişi ve kamu-özel katkısı ile tam 261.000.000 $ tutara sahip bir Teksas Yüksek Okul projesinden bahsediyor!

Daha ilk belgeden kötü kokular yayılmaya başladı!

Bakalım bu okul gereksinimleri için Gülen örgütünün vakıfları “ihaleleri kime okutmuş”?

Bundan önce örgütün vakıflarının diğer ABD Hazine Departmanı İç Gelirler Servisi belgelerinden seri örnekler verelim.

Daha sonra da yine bu belgelerden yola çıkarak “paraların aslında okul projesi için değil, daha başka bir proje için aktarıldığını ve bu  vakıfların da bu aktarma işlemini nasıl gerçekleştirdiğine” bakalım!

Image

Gülen örgütünün Harmony/Cosmos vakıflarından Harmony vakfına ait ABD Hazine Departmanı İç Gelirler Servisi formu. Bakalım bu formda “diğer vakıflardan gelirler, hibe ve alacaklar bölümünde” bir hibe bağış görünüyor mu?

Image

Burada da bir bağış görünmüyor!

Ancak Harmony grubunun sitesi “kendisini ihbar eder şekilde bu vakıfların yardımlarından” bahsediyor!

Image

Bunun yanı sıra Dr. P. Williams da aile güvenliği konulu sitesinde benzer durumları değerlendiriyor. Dr. Williams sadece Gates Vakfı’nın hibesi için 10.550.000 $’dan bahsediyor. Cosmos Vakfı’nın ise toplamda 41.570.721 $ bir hibeye eriştiğini söylüyor.

Image

Belgelere baktığımızda ise proje bazlı ödemelerin bahsi geçen rakamların ne kadarına tekabül ettiğini göreceksiniz! Ama daha önce Gates Vakfı’nın bu projeye olan “kıyağını” göstermeliyiz! Yoksa dönen oyunlar anlaşılmaz!

Image

Yanlış görmediniz! 130 Milyon $!

Şimdi formlarda belirtilen ödemelere ve bu sözde okul projesinde ihale alan firmalara bakalım! Sonra ise bu firmaları aslında daha önce nerede ve nasıl size yazdığımızı gösterelim. Ama önce belgeler!

Image

2006 yılına ait olan ve proje bazlı giderler cetvelinde kontratlı şekilde hizmet veren kurumlara yapılan ödemeler bu şekilde bildirilmiş! Burada ödenen miktar 5 Milyon $ civarında! Sadece ABD hükümetinden 2006 yılında alınan katkı ise 30 Milyon $ civarında idi.

Şimdiden 25 Milyon $ “bir yerlere bir amaç için aktı!”

2006 ve 2007 yıllarında Gülen Örgütü Gates Vakfı ve Michael & Susan Dell Vakıflarından yaklaşık olarak 180 Milyon $ hibe aldı!

Kamu ve özel sektör proje girişimi ile yaklaşık olarak aynı miktarı ABD hükümetinden de alan örgüt ise ABD Hazine Departmanı İç Gelirler Servisi formlarında bunları tam olarak belirtmedi. Ancak hakkında bunlara ve okullar içinde dönen bazı vergi kaçırma olaylarına yapılan tüm FBI soruşturmaları “söndü”!

Bunu ilk yazımızda detaylıca aktarmıştık.

İki yılda ortalama 300 Milyon $’lık bir hibeyi alan örgüt Teksas’taki okul yatırımı için yaklaşık 5 milyon $ ödeme yaptı. Kayıtlar dışındaki “emlak alımları” ile bu ödeme yaklaşık 40 Milyon $ civarında oldu. Ancak emlak alımları dışındaki ödemeler de örgütün cebine gitti.

Gülen örgütü Yahudi lobicilerden aldığı paraları Türkiye ve Orta Asya’da ve son dönemde de Afrika’daki operasyonlarda finansman olarak kullandı.

Daha önceki yazılarımızda yayınladığımız rüşvet listelerinden Teksas bölgesine ait olana bakılınca Cosmos ve Harmony Vakıf yöneticilerinin o listelerde çokca yer aldığını göreceksiniz.

Vakıf yöneticilerinin dışında da ihale alan şirketlerin sahiplerinin isimleri gözünüze çarpacak!

İnci Akpınar, Yunus Dogan, Ömer Baday, Ünal Cevak, Osman Özkan, Yalçın Karadağ, Kemal Öksüz, Osman Özgüç, Süleyman Limon, Atilla Tuna gibi isimler sözde okul projesinden ihale alan “abiler”!

Trafalgar Apartments, Target Design and Management LLC, Raindrop Found, Riverwalk İnvestments LLC , Karadağ Law Firm, Ege Construction, Atlas Texas Food, Atlas Texas Construction gibi şirketler Gülen örgütünün ABD’deki paravan şirketlerinden bazıları.

Yahudi lobicilerin okul projesi üzerinden aktardığı paralar proje ihaleleri bu şirketlere verilerek ana kasaya ve oradan da operasyon bölgelerine iletiliyor!

İleride yayınlayacağımız belgelerin tam metinlerde, çok büyük belgeler olduğu için tek tek sıra ile yayınlanacak metinlerde, göreceğiniz gibi bu süreçteki bağışlar küçük meblağlar!

Harmony/Cosmos vakfı 2010 yılında yaklaşık 400 Milyon $’lık tahvil sürümü yaptı. Bunun yanı sıra ABD’nin en büyük Charter okul ağı ile en büyük hükümet desteğini alan grubu. Tam da o seneden itibaren neler oldu?

Bakın ki enteresanlığa bu gelişmelerle birlikte İsrail’in faşist üniversitelerinin kürsüleri Güleni övmeye başladı!

Bunu daha önce vermiştik!

Ama şimdi başka bir örnek vereceğiz!

Image

Ohef Şalom Tapınağı Rabbini, Yahudi din adamı Forman Gülen örgütü liderini savunuyor!

Kime karşı?

Burası daha da enteresan : Soner Çağaptay denilen yeminli İslam düşmanı Ergenekoncu’ya karşı!

Bir anda böylesi bir değişim nasıl oldu?

Forman gibi ABD yahudilerinin ve Yahudi lobisinin etkili bir ismi neden Ergenekonun ABD elçiliğini yapan Çağaptay’ın karşısına Gülen için çıktı?

Çünkü ABD ve İsrail tetikçisini değiştirdi!

Uzun zamandır yatırım yaptığı, yetiştirdiği Gülen örgütü artık yeni tetikçisi idi!

Peki bu yeni tetikçi Türkiye’de giriştiği operasyonun dışında Türkiye’nin hassas çeperlerinde ne gibi operasyonlar yapıyordu ABD ve İsrail adına?

ABD, İngiltere ve İsrail’in İslama karşı İslam projesi için her yıl milyonlarca dolar döktüğü bu tetikçi Kuzey Irak’ta ve Azerbaycan’da neler yapıyor? Bu tetikçinin kalemşörleri Ermeni gazetelerine hangi mülakatları verdi? Çözüm sürecinden rahatsız olan Kürt grupların gazetelerine neler söylediler?

Azerbaycan’da hem Türkiye hem Rusya karşıtı İsrail lobisi adına nasıl çalıştılar ve ABD ve İngiltere’ye Hazar enerji yolunu açtılar? İsrail için Azerbaycan’da yürüttükleri çalışma ile kimi markaja aldılar?

Bir dahaki yazıda….

NOT1 : Daha önce yayınladığımız rüşvet listesinde yukarıda sayılan isimleri bulabilirsiniz. Teksas – Houston listesine bakabilirsiniz.

NOT 2 : Gülen örgütünün para aklama, para transferi, Amerika kökenli görünen ve operasyonel olarak kullanılan şirketleri ve yöneticilerinin listesi birkaç gün içinde yayımlanacaktır!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s