Ne Demiştik?

     Daha önceki yazılarımızda Gülen Company’den CIA ilişkilerinden ve ABD’deki rüşvete dayalı lobi faaliyetlerinden bahsettik. Dün de dolar kuru üzerindeki algı operasyonundan ve aslında neler olduğundan bahsettik. Dolar kuru ile yürütülen Türkiye üzerindeki psikolojik savaşta ekonomik kolda bugün yaşanan gelişmeler bize bir şeyi daha açık anlama fırsatı verdi.

     Keşke bu şekilde olmasaydı ama…

     Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi ile Merkezi Irak devleti Irak petrollerinin Türkiye üzerinden çıkış yapmasında anlaştı. Fakat Erbil Halkbankasını isterken, Bağdat yönetimi ABD merkez bankası FED’i istedi. Kuzey Irak yönetimi de buna onay verdi.

    2008’den bu yana büyük bir ekonomik kriz yaşayan ABD bu gelişme ile Şubat ayına ertelediği borçlanma tavanı çıtasını tutturabilecek duruma geldi. Ülkemizdeki hainlerin ise asıl dertleri bu gelişme ile tescillendi. 

    Şimdi bugünü kurtarırken ileriye dönük olarak da tavır geliştirmemiz ve düşünmemiz gerekecek. Kur, borsa ve faizler bu sarsıntının dalgalanmaları ile bir süre yerine oturmayacaktır. İçerdeki hainler de bu yankıları muhalefet etmek için kullanmaya devam edecektir.

    Peki bugün itibari ile hainlerin ülkemize verdiği zarar ne?

   Tüm kolları işin içine kattığımızda yaklaşık 10 günde tahmin edilen en kısa vadelerle toplam kayıp 200 Milyar $ civarında. 

   Şimdi bu yaygaranın asıl nedenini anlamayan varsa en yakın hastaneye gidip beynini aldırsın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s